Ana Sayfa Genel Sabit Numara Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Olur?

Sabit Numara Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Olur?

Sabit numara sorgulama özellikle telefon numaralarının günümüzde çok fazla dağılması ve çeşitli firmalar tarafından ticari amaçlarla satılması sebebiyle en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden biri olmuştur. Sabit telefon numaralarına gelen çağrılarının kimin olduğunu öğrenme ve bu çağrıların kötü niyetli olup olmadığını anlamak için sabit numarayı sorgulamak gerekmektedir. Özellikle Turkcell, Vodafone gibi operatörlerden gelen aramaların sorgulanması oldukça kolay olmaktadır. Ev ya da cep telefonundan gelen çağrıları öğrenmek için numaranın kime ait olduğu ve hangi isimle kayıtlı olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Sabit Telefon Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sabit telefon numarası sorgulamak için sizi arayan numarayı sabit hattınız üzerinden görmeniz gerekmektedir. Ev telefonuna gelen cep telefonlarının kime ait olduğunu bulmak için öncelikli olarak telefonunun bağlı olduğu hattın bilinmesi gerekmektedir. Sizi arayan numaranın operatörünü biliyorsanız Türk Telekom, Avea, Vodafone ya da Turkcell gibi operatörlerin direkt olarak kendi hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bunun dışında sizi arayan numaranın bağlı olduğu operatörleri arayarak da telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmeniz mümkün.

Sabit Telefona Gelen Çağrıyı Sorgulama

Sabit telefona gelen aramanın sahibi kim sorusu için öncelikli olarak sizi arayan numaranın operatörü hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Özellikle Avea abonesi olan kişiler için numarayı başında sıfır olmadan yazarak 11855’e SMS olarak göndermeniz gerekir. Bu sayede hat sahibinin ismi bilgi olarak size SMS şeklinde gelecektir. Bu hizmetin bedeli 1.25 TL olarak ücretlendirilmiştir. Aynı şekilde sizi arayan numara ile ilgili 11855’i arayabilirsiniz.

Sabit Telefon Numarası Nasıl Sorgulanır?

Sabit telefona gelen numarayı öğrenmek için öncelikli olarak hatta bırakılan çağrının bağlı olduğu operatör hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bunun için de numarayı başında 0 olmadan yazıp 2222’ye SMS olarak gönderebilirsiniz. Bu hizmetin ücreti ise 1.49 TL olarak belirlenmiştir. Eğer sizi arayan numara Vodafone üzerine kayıtlı bir hat ise bu numara kime ait servislerinden faydalanarak, numaranın ait olduğu ismi bulmanız mümkündür. Bu hizmetin bedeli mesaj başı 1.25 TL olup numarayı başında sıfır olmadan 7048’e SMS olarak atmanız yeterlidir. Aynı zamanda 11842’yi arayarak da numaranın kim olduğunu öğrenmeniz mümkün. Bu yöntemlerin tamamı ücretli ve hizmet bedeli ödenmesi gereken yöntemlerdir. Bu yöntemlerin yanı sıra herhangi bir ücret ödemeden kullanılabilecek bazı yöntemler de bulunur.

Ücretsiz Sabit Numara Sorgulama Nedir?

Ücretsiz olarak sabit numara sorgulama hizmeti için internet erişiminizin olması gerekmektedir. En çok tercih edilen hizmetlerin başında Facebook gelir. Eğer sabit telefon hattınızı arayan kişinin cep numarasını görebiliyorsanız, Facebook üzerinden bu kişiyi araştırabilirsiniz. Facebook en çok kullanıcısı olan uygulamaların başında gelmektedir. Bir sosyal ağ olan Facebook üzerine eğer sizi arayan numara telefonu ile kayıt olmuş ise numaranın kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Ancak kişi telefon numarasını gizlemiş ise kim olduğunu bulmak için ücretli hizmetlerden faydalanmanız gerekebilir.

WhatsApp Üzerinden Telefon Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

WhatsApp üzerinden gelen telefon numarasının kime ait olduğunu bulmak için sabit hat üzerinden gelen çağrının cep telefonu olması gerekmektedir. Cep telefonu numarasını kendi telefonunuza kaydederek WhatsApp uygulamasından kişi hakkında araştırma yapabilirsiniz. Sizi arayan numarayı herhangi bir isimle telefonunuza kaydettikten sonra, WhatsApp uygulamasını açarak, kişilerim bölümünden kaydettiğiniz isimle kişiyi aratın. Eğer WhatsApp uygulaması kullanılıyor ise, bu noktada resmini ve fotoğraflarını görmeniz mümkün. Aynı şekilde bu yöntemi Tango, Viber ya da farklı uygulamalarla da yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz