Ana Sayfa Genel Sağlık Bakanlığı Resmi Online Coronavirus Test Sayfası Açıldı

Sağlık Bakanlığı Resmi Online Coronavirus Test Sayfası Açıldı

Nasıl coronavirüs testi yapabilirim test aşamaları nedir ayrıntılı bilgi Online olarak test nasıl yapılır coronavirüs testi nasıl yapılır? coronavirus test sitesi hangisi nasıl kullanır internet sitesi adresi nedir?

Burada yapılacak testin kesin bir kanı oluşturmadığı yine kesin sonuç için ancak bilimsel testlerin yapılması ve bire bir hastaneden teşhis konulacağını da unutmamak gerekir. Yine test sonuçlarının kesin bir sonuç değildir.

Sağlık Bakanlığı tarafından Alo 184 hattından sonra şimdi de Koronavirüs için vatandaşların hastalık riskini kolayca sorgulayabileceği ve 8-10 soruluk test içeren koronaonlem.saglik.gov.tr adresi kullanıma açıldı.

Vatandaşların ve kendince şüphesi olanlara Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs önlemleri kapsamında Koronavirüs Bilim Kurulu’nun yönlendirmesi ile online Koronavirüs kontrolü için bir internet sitesi kuruldu.

Kendisinde veya bir yakınında Koronavirüs olduğunu düşünenlerin sitedeki soruları cevaplayarak detaylı bilgi edinebileceği belirtilen sitede “Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir” ifadeleri yer alıyor.

Kullanıcılar kişisel bilgilerini girdikten sonra ‘kronik hastalık’, ‘Koronavirüs belirtileri’ ve ‘en son ziyaret edilen şehir’ gibi soruları yanıtladıktan sonra bir dizi tavsiyeye ulaşıyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da siteyi Twitter hesabından duyurarak “Kovid-19 hastalığı şüphesinde, ya da ateşiniz ve öksürüğünüz varlığında nasıl hareket edebileceğimiz bilgisi için 184 veya http://koronaonlem.saglik.gov.tr” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz