Ana Sayfa Pratik Bilgiler Senetle Para Verenler Var mı? Nasıl Alınır?

Senetle Para Verenler Var mı? Nasıl Alınır?

Senetle para verenler Var mı Nasıl Alınır? başlıklı yazımıza başlamadan önce belirtmek isteriz ki bu tip durumlarda oldukça fazla sıkıntıya düşersiniz. Senetle borç verenler tefecilerdir ve borcunuzu ödeyemediğiniz takdirde sizi ve ailenizi rahatsız ederler. Bu bağlamda bu yola başvurmamanızı kredi notunuzun düzeltmenin bir yolunu bulmanızı tavsiye ederiz. Tefecilere elinizi verseniz kolunuzu kaparlar. Bu sebeple senetle para veren var mı? Nasıl alınır? başlıklı makalemizi okumadan önce iki defa düşünmenizi öneriyoruz.

Senetle borç veren var mı? Nasıl alınır? sorusunda ısrar ediyorsanız, buyurun.

İnsanlar acil olan nakit ihtiyaçlarını her zaman bankadan temin edemeyebiliyor. Eğer kredi notunuz düşük ise bankalardan kredi çekmeniz çok da olası bir durum değildir. Günümüzde hala kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar mevcut ama bunların sayısı oldukça sınırlıdır. Bu bağlamda İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin ve Konya gibi büyükşehirlerde senet karşılığında para veren yerler mevcuttur. Bu tip yerler özellikle geçtiğimiz yıllarda artış gösterdi ve senet karşılığında para veren kuyumcuların adresi ve telefon numarası ihtiyaç sahibi olan kişiler tarafından itina ile arandı. Acil nakite ihtiyacı olan kişiler bu yazımızda nakit ihtiyaçlarını temin edebilecekleri yerleri bulabilecekler. Fakat yine de biz yukarıda verdiğimiz tavsiye de hala ısrarcıyız.

Senetle Para Veren Kişiler

Acil nakite ihtiyacı olan ve kredi notu düşük olan kişiler borç para için çeşitli yöntemler aramaktadır. Nakit paraya sıkışan ve bunun için senet karşılığında bu parayı elde etmek isteyen on binlerce kişi vardır. Ancak tefecilik tahmin edebileceğiniz üzere suçtur ve ağrı cezaları söz konusudur. Bu sebepten ötürü kimse internet üzerinden tefecilik yapıp borç para vermez. İnternette bu tip reklamlara maruz kalıyorsanız bunlara itibar etmeyiniz. Tefecilik bir suç olduğundan ötürü bu tip yerlerin adres ve telefon numarasını da internet üzerinden bulmanız mümkün değildir.

Senetle borç para veren birçok kişi vardır. Bunlar; bankalar, Faktoringler, kuyumcular, tefeciler ve ikrazatçılardır. Bankalar senet karşılığında kredi vermektedir fakat eğer esnafsanız bu kredi seçeneği sizler için geçerlidir. Esnaf olmayanlara senetle bankalar dahi kredi vermemektedir.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Makalenin başında belirttiğimiz büyükşehirlerden kolayca senetle para veren yerler bulunabilir. Bu bağlamda senetle para veren bolca kuyumcu bulmak mümkündür. Bu kuyumcuları bulduğunuz takdirde senet karşılığında altın satın alabilir ve satın aldığınız altınları bozdurarak paraya çevirebilirsiniz. Böylelikle borcunuzu kuyumcuya anlaştığınız aralıklarda verir ve nakit parayı elde ederek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ancak bu rahatlama tabiki de borcunuzu düzenli olarak ödeyebilirseniz gerçekleşecektir. Bu saydığımız şehirlerdeki birçok kuyumcu el altından senetle borç vermektedir. Bu bağlamda biraz araştırma yaparak rahatlıkla bu kuyumcuları bulabilirsiniz.

Senetle Telefon Almak

Senet karşılığında nakit para elde etme yöntemlerinden bir diğeri ise senetle telefon almaktır. Senet karşılığında pahalı bir akıllı telefon alarak bu telefonu satıp nakite çevirebilirsiniz. Bu bağlamda telefonun kabını kesinlikle açmamanız gerekir. Diyelim ki 5000 TL’ye telefon aldınız ve bunu kapalı kutu olarak 4200 TL’ye satın alabilecek bir yerle anlaştınız. Eğer siz telefonun kutusunu açarsanız otomatik olarak bu fiyat 3.000 TL’ye kadar düşecektir. Bu durumda telefonun kutusunu açmamanız gerektiğini aklınızdan kesinlikle çıkarmayın. Bu bahsettiğimiz hususa dikkat ettiyseniz en az 800 TL zarara girdiğinizi de farketmişsinizdir. Fakat acil paraya ihtiyacınız var ise bu yola başvurmanız gerekebilir. Aklınızda bulunsun.

Senetle Araba Satın Almak

Eskiden senetle araba satan birçok galerici bulunmaktaydı. Fakat senetle araba satan galericilerin bazıları bu seneti kötüye kullanarak tüketiciyi rahatsız etmekte idi. Bu bağlamda günümüzde hala senetle araba satan yerler mevcuttur. Yine hala bu seneti kötüye kullanarak tüketiciyi oldukça fazla zarara uğratan galericiler de var. Ancak internette ufak çaplı bir araştırma yaparsanız kurumsallaşmış olan ve senetle araba satan firmalar bulacaksınız. Bu firmaların bazıları oldukça güvenilirdir ve borcunuzu düzenli olarak ödediğiniz takdirde kesinlikle başınızı ağrıtmazlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz