Ana Sayfa Finans Sıfır Faizli Telefon Kredisi

Sıfır Faizli Telefon Kredisi

Eskiden vade oranları yüksek olduğu için birçok kişi aylık kazancının 5 hatta 10 katı değerinde ki telefonları alabiliyordu. Devlet aldığı kararla birlikte operatörlere vade seçeneklerini kısıtlamıştır. Devletin bu kararı almasında ki ana sebep halkın tamamen tüketim ekonomisine geçmesi ve yurt dışına çıkan doları azaltmak istemesiydi.

Operatörlerde vade seçenekleri 3 ve 6 ay olmak üzere kısıtlandı fakat teknoloji firmaları ve bazı bankalar telefon kredisi adı altında kredi hizmeti vermektedir. Bir ihtiyaç kredisi türü olan bu kredilerden faydalanmak kolay çünkü bu kredilerin tutarları düşük. Teknoloji firmaları ve e-ticaret siteleri: Vatan Bilgisayar, Teknosa ve Mediamarkt gibi firmalar bankalar ile anlaşarak telefon satışı yapabiliyor.

Sıfır Faizli Telefon Kredileri

Firmalar telefon satabilmek adına bankalar ile anlaşarak kullanıcılara sıfır faizle telefon satabiliyorlar.

Vatan Bilgisayar bu hizmeti veren şirketlerin başında geliyor. Mevcut kampanya Mayıs ayında bitse de mağazayı ziyaret ederek yeni kampanyalar hakkında bilgi sahibi olunabilir. Vatan Bilgisayar Fibabank ile ortaklaşa hareket ederek 12 ay veya 15 aya kadar vade seçenekleri ile cep telefonu satmaktadır.

Media Markt şirketi de buna benzer bir kredi imkanı sunuyor. Bu şirket DenizBank ile ortak çalışıyor ve vade seçeneği 36 aya kadar. Kredinin onaylanması durumunda mağazadan cep telefonu hiç bir masraf ödenmeden satın alınabiliyor.

Teknosa firması ise en çok tercih edilen firmaların başında geliyor. Teknokredi isimli bu kredi de ING Bank ile Teknosa ortaklaşa hareket etmektedir. 48 aya kadar vade imkanı bulunan bu kredi ile hiç para harcamadan tercih edilen telefon satın alınabiliyor. TEKNOSA boşluk TC Kimlik Numarası yazıp 2229’a kısa mesaj atarak kredi sorgulaması yapılmaktadır.

ING Bank başvuruyu aldıktan sonra kişiye özel kredi tutarını belirlemektedir. Onaylanması durumunda ise Teknosa mağazasına gidilerek kimlik onayı ile telefon satın alınabilir. Kredinin minimum tutarı 500 TL, maksimum tutarı ise 15 bin TL’dir. Hayat sigortası şartı bulunan bu kredide kredinin tamamı ilgili mağazada harcanmak zorundadır. Örneğin, çıkan kredi tutarı 4000 TL. Alınmak istenen telefon 3500 TL ise geriye kalan tutar nakit olarak çekilemez. Kalan tutarda mağazada başka bir ürün alınmak kaydı ile kullandırılmaktadır.

Bu kampanyaların dışında faturalı hattın üzerine de kredi çekmek mümkün. Tabi ki faturanın düzenli ödenmesi ve sürenin de uzun olması gerekiyor. Kredi notu ve sicilinde sorun olmayan kullanıcılar bu kampanyalardan yararlanırken aksi durumda kullanıcılar zorluk çekebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz