Ana Sayfa Finans Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu Nasıl Yapılır

Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu Nasıl Yapılır

Dünya ve ülkemizde yayılan salgın nedeniyle oluşan ekonomik zorluklar ile birlikte gelir kaybına uğrayanlar için devlet tarafından destek sağlanacaktır. Öncelikle Biz Bize Yeteriz Kampanyası ile birlikte yine ihtiyaç sahiplerine işini kaybedenlere asgari temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda sorun yaşayan kişi ve ailere devlet tarafında ayni ve nakdi yardım yapılacaktır.

E-Devlet üzerinden başvurular alıancak olup kısa sürede yani başvuru sonunda hak sahiplerine nakit yardımında bulunulacaktır. başvuru için altta bulunan linkten e devlet şifrenizi girerek başvurunu oluşturmanız gerekmektedir. Adres ve bilgilerin doğru girilmesi yapıalcak yardımın daha çabul ulaşmasını sağlayacaktır.

Yine ihtiyaç sahiplerinin başvurması önemli olup hak sahibi değilseniz irneğim kamu kurumunda memur olarak çalışıyorsanız ve geliri yüksek bir işini var ise başvurmayınız hakkı olanın önüne geçmeyiz. Hak eden hakkını alsın Allah Milelletimize yardım Etsin. Gücü olan geliri kazancı iyi olanlar çevresinde olanlara yardım etsin..

Yapılan Açıklamada; Bu hizmeti kullanarak, ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici veya belirlenecek süreler için verilen ekonomik destek talepleri için ön başvuruda bulunabilirler. Bu hizmetten yararlandırılan çocukların durumları en geç üçer aylık süreler ile izlenmektedir. İzlemelerde hizmetin devamı veya sonlandırılması değerlendirilmektedir.

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir hizmettir. Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri, Gelir Testi Sonucu Sorgulama gibi Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi d e Devlet sistemi üzerinden yapılır.

Bakanlıktan yapılan açıklmada; 3. Faz Ödemeleri İçin Başvuru Alınacak

3. faz 1000’er TL ödemeleri için başvuruların e-Devlet üzerinden alınmaya başlanacağını da belirten Bakan Selçuk: “Faz 3 kapsamındaki ödemeler kişi bazlı değil; hane bazlı yapılacak. Aynı haneden birden çok başvuru yapılırsa, bunu tek başvuru olarak değerlendireceğiz.” ifadesinde bulundu.

E Devlete giriş yapınız ve “Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu” şeklinde arama yapınız ve başvurunuzu tamamlayınız. https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Lüften başvuru yaparken aynı handen tek kişi şeklinde başvuru yapınız aynı haneden yani aynı evde yaşayanları mükerrer başvuru yapması yardımın size ulaşması uztmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz