Ana Sayfa Finans Tatil Kredisi Nedir? Kredi Veren Bankalar

Tatil Kredisi Nedir? Kredi Veren Bankalar

15 tatil adı verilen ara tatil yaklaşıyor. Birçok tur şirketi ise bu süreci eğlenceye dönüştürecek organizasyonlar düzenliyorlar. Tatil insanları rahatlatan bir süreç ve her kesimden insanın buna ihtiyacı var. Tatil için birikimi olmayan kişiler ise kredi kartına veya krediye başvuruyorlar. Kredi kartlarının yeterli gelmediği durumlarda ise krediler ön plana çıkıyor. İlgili yazımızda ise tatil kredilerinden ve bu kredileri veren bankalardan bahsedeceğiz.

Tatil Kredisi

Tatil kredilerinin en büyük avantajı 36 aya kadar vade seçeneğine sahip olmasıdır. Her ne kadar çıktığınız tatilin borcunu 36 ay boyunca ödeyecek olsanız da vade seçeneği uzadığı için aylık taksitlerde düşük olmaktadır. Taksit erteleme seçeneği de tatil kredilerinin en önemli özelliği. Bir kişi 3 aylık yaz tatilinde iken taksit erteleme seçeneği sayesinde 3 ay boyunca taksit derdini de kafasından çıkarmış oluyor.

Tatil kredileri direkt olarak bankadan da tatil acentesinden de verilebilir. Tatil acentesi büyük ve kaliteli bir kurum ise bankalar ile anlaşarak direkt olarak acenteden de kredi imkanı elde edebilirsiniz.

Kredi Veren Bankalar

Her kredide bahsettiğimiz şartlar ve durumlar tatil kredisi içinde geçerlidir. Bu kredi türünde de kredi notu ve gelir bilgisi önemlidir. Yine maaş hesabınızın bulunduğu bankadan kredi almanız çok daha kolay olacağı için ilk olarak ilgili bankaya gitmeniz yararınıza olacaktır. Tatil kredilerinde diğer kredi türlerinde olduğu gibi İnternet bankacılığı, mobil uygulama ve SMS yöntemleri aktiftir.

Yapı Kredi

36 aya kadar vade imkanına sahip bu kredide Yapı Kredi, birçok bankaya oranla daha kolay kredi veren bir kuruluştur. Eğer daha önce bu banka ile çalışmış iseniz Gelir belgesi, vergi levhası ve rezervasyon bilgisi ile başvurarak kısa sürede sonuç alabilirsiniz. SMS, İnternet Bankacılığı, şubelerden ve mobil uygulama üzerinden başvuru imkanı bulunmaktadır.

VakıfBank

Devlet memurlarının kolaylıkla kredi çekebildiği banka olan VakıfBank’ta benzer hizmete sahiptir. Maaş hesabınız bu banka üzerinde ise maaş bordrosu olmadan da kredi çekebilirsiniz. 36 aya kadar vade seçenekleri ve taksit erteleme seçeneği en önemli avantajlarıdır.

ING Bank

ING Bank’ı bu listeye ekleme sebebimiz anlaşmalı acentelerde %15’e varan indirim imkanına sahip olmasıdır. Bu bankadan kredi çekerek hem tatilinizi aylık taksitlere bölebilir hemde %15 daha ucuza getirebilirsiniz. Gelir bilgisi ve Nüfus Cüzdanı ile bankaya gitmek yeterlidir.

Tatil Kredisi Veren Diğer Bankalar

Akbank, Finansbank ve İş Bankası gibi bankalarda tatil kredileri vermektedir. Akbank tatil kredisinde 3 ay erteleme fırsatı bulunmaktadır. Finansbank’da ise 48 aya kadar vade seçeneği söz konusudur. Eğer Finansbank müşterisi iseniz normal kişilere oranla çok düşük faiz oranları ile kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Kamuda çalışan memurlar için en avantajlı bankalar Halkbank ve Vakıfbank’tır. Birçok devlet kurumu maaşları bu bankalar üzerinden yatırdığı için bu bankaların müşterisi olan memurlar çok daha düşük faiz oranları ile tatil ihtiyaçlarını giderebilir.

Dijital anlamda ise en başarılı bankalar; QNB Finansbank ve İş Bankasıdır. İşCEP mobil uygulaması üzerinden direkt olarak kredi başvurusu yapılabilir. Yine QNB Finansbank mobil uygulaması üzerinden vadesiz hesabı olan kullanıcılar %2,50 oranında faizlerle tatil kredisi çekebilir.

Tatil kredileri genellikle düşük miktarlarda olduğu için bankalar bu krediler için sorun çıkarmazlar. Düzenli bir gelire sahip olmak ve sık sık kredi başvurusu yapmamak bu kredilerden yararlanmak için yeterlidir. Maaşın alındığı banka üzerinden kredi başvurusu yapılırken de maaş bordrosu veya gelir bilgisi gibi evraklar banka tarafından talep edilmemektedir.

Tatil kredilerinde ki minimum tutar 500 TL, maksimum ise 25.000 TL’dir. Bu tutarların üzerinde ki krediler ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirildiği için faiz oranı da artacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz