Ana Sayfa Genel THY Bilet No Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

THY Bilet No Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

Türk Hava Yolları bilet numarası sorgulaması yapmak online check-in başta olma üzere birçok işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. İnternet üzerinden veya acentelerden satın aldığınız uçak biletleri üzerinde uçuş bilgilerinizle birlikte bilet numaranız bulunmaktadır. Özellikle online olarak gerçekleştirilen bilet satış işlemleriniz sonucunda sizlere bilet numarası verilmekte ve yolculuktan önce check-in yapılırken bu bilet numarası istenmektedir. Bu nedenle cep telefonunuza veya e-posta adresine gönderilen bilet numarasını silmemeniz önem arz etmektedir. 

THY Bilet No Ne İşe Yarar?

Türk Hava Yolları uçuşlarınızdan önce bilet numarası veya bilet bilgilerinizi sorgulamaya yarayan PNR kodu ile uçuşunuza dair işlemleri kolay bir şekilde yapmanıza olanak tanımaktadır. Passenger Name Record kodu olarak bilinen ve kısaltması PNR olan yolcu isim kaydı birçok kolaylık sağlayıcı işleviyle havayolu uçuşlarınızda sizlere verilmektedir. Satın aldığınız Türk Hava Yolları uçuşlarına ait bilet numarası veya PNR numaranız ile;

  • Rezervasyon işleminizi biletleme işlemine bağlayabilir,
  • Uçuşunuza 24 saat kaladan başlamak üzere online check-in yapabilir,
  • Satın aldığınız biletinizi iptal edebilir,
  • Satın aldığınız uçuşunuzu değiştirebilirsiniz.

Türk Hava Yolları bünyesinde hizmet veren Anadolujet koltuk seçimi işlemlerinizde de aynı şekilde bilet numarası ile gerçekleştirildiğinden bilgilerinize ulaşabilmek ve koltuk seçimini istediğiniz yerden yapabilmeniz THY bilet no bilgilerinin bilinmesiyle mümkündür.

THY Bilet No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları 1933 yılından bu yana hava yolu yük ve yolcu taşıma işlemlerinizi konforlu ve güvenli bir şekilde yapmanıza imkan sağlayan yurt içi ve yurtdışı uçuşlarınızda sizlere hizmet veren kurumsal bir firmadır. THY’den aldığınız uçak biletlerinde bilet numarası ve size ait kimlik bilgileri yer almakta ve uçuşunuza 24 saat kala başlayan Check in THY işlemleri havalimanında sıra beklemeden koltuk seçimi yapmanıza imkan vermektedir.

Çok sık karşılaşılmamakla birlikte bilet numarasının veya biletleme sırasında telefonunuza ya da e-posta adresinize gönderilen PNR kodunun kaybedilmesi veya silinmesi mümkündür. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde check-in işlemlerine ve THY internet sitesinden uçuş bilgilerine ulaşmanız sekteye uğrayabilir. Bu nedenle THY bilet no bilgilerinize ulaşmak için THY iletişim merkezi ile irtibat kurarak PNR kodunuza ve bilet numaranıza ulaşabilirsiniz.  0212 444 08 49 numaralı THY çağrı merkeziyle 7 gün 24 saat kesintisiz olarak iletişime geçebilir kimlik bilgileriniz ve uçuşunuzla ilgili bilgilerinizi vererek bilet numaranızla ilgili sorgulamaları kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz. 

THY Bilet No İle Online Check-in Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları check-in nasıl yapılır THY şeklinde sorular ile uçuş sırasında koltuk seçimi yapmak istemeyen yolcular hızlı bir şekilde check-in işlemi yaparak sıra beklemeden rahat bir yolculuk yapmak istemektedir. Bilet satın almanız havayollarında uçmak için yeterli değildir. Aynı zamanda uçuşunuza 24 saat kala başlayan check-in işlemlerinizin de başarıyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

THY bilet no ile online check-in yapabilmeniz için öncelikle Türk Hava Yolları resmi internet sitesi üzerinde bulunan Check-in/ rezervasyonu yönet seçeneğinin tercih edilmesi gerekir. Açılan ekranda bulunan bilet ya da rezervasyon kodu (PNR) ve yolcu soyadı bilgilerini doğru olarak girmeniz halinde THY uçuş bilgilerinize ulaşabilir ve online olarak bilet numaranızla internet ve mobil uygulamalar üzerinden check-in yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz check-in sayesinde havaalanında sıra beklemek zorunda kalmadan uçağınıza geçiş yapabilir bagajınız yoksa THY kontuarlarınızdan alacağınız biletinizle işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

THY Uçuşlarında Bilet Numarası veya Rezervasyon Kodunu Bilmek Zorunda Mıyız?

Türk Hava Yolları’na ait uçuşlarınızda bilet no veya PNR kodunun bilinmesi işlemlerinizin daha hızlı gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır. THY bilet no bilgisine sahip değilseniz T.C. ile uçak bileti sorgulama hizmetinden yararlanarak THY iletişim merkezine ulaşabilir ve aradığınız uçuş bilgileri ve online check-in başta olmak üzere birçok işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca online check-in uygulamasıyla koltuk seçimi yapabilmeniz için mutlaka bilet no veya PNR bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz