Ana Sayfa Genel THY Geçmiş Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

THY Geçmiş Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

THY geçmiş bilet sorgusu herkes için en çok araştırılan ve merak edilen konuların başında gelmektedir. Özellikle internet üzerinden uçak bileti alan kişilerin en büyük korkularının başında, ellerinde olan mail adresi üzerinden bilet bilgilerinin silinmesi, yanlışlıkla biletin silinmesi ya da bilet ile ilgili numaraların silinmesi olmaktadır. Uçak biletleri için en önemli konuların başında elbette PNR numarası gelmektedir. PNR numarası, uçak bileti alan kişiler için en önemli unsurlardan biri.

THY Geçmiş Bilet Sorgusu Nasıl Yapılır?

THY geçmiş bilet sorgulamak için en önemli unsur, internet üzerinden uçak bileti alınınca verilen PNR kodudur. PNR kodu olarak kısaltılmış olan isim Passenger Name Record olarak ifade edilir. Yolcu isim kaydı olan PNR, rezervasyon numarası olan uçak biletleri için en önemli numaralardan biridir. Özellikle Opsiyonlu olarak rezervasyon yapılan uçak biletleri için ya da bilet satın alındığı zaman yolcuğa bu durumun belgesi ve kanıtı olarak PNR numarası verilmektedir. PNR kodu ya da numarası tamamen rakam ve harflerden oluşan bir sistemdir. Bu numara ile beraber havaalanında uçağa giriş yapılabilir. PNR kodu ile birlikte biletinizin çıktısını çok kolay şekilde alabilirsiniz, biletinizi değiştirebilirsiniz ya da biletinizin iptalini PR kodu ile yapabilirsiniz.

THY Geçmiş Bilet Sorgulamak Mümkün mü?

THY geçmiş bilet sorgusu online olarak yapılabilir. Bu noktada PNR kodu ile uçuş bilgi ve detaylarına ulaşabilirsiniz. Olası rötarlar ya da uçuş iptalleri için de PNR kodu ile bilgi almanız mümkündür. Geçmiş ve gelecek satın aldığınız ya da rezervasyon yaptırdığınız uçuşlar için PNR kodunu bilmeniz oldukça önemlidir. İnternet üzerinden satın aldığınız uçak biletleri için gönderilen PNR kodu sayede tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden bilet satın aldığınızda mailinize PNR kaydı ya da bilet numarası gelecektir. Bu bilgiler mail üzerinden yolcuya gönderilir. Aynı numaralar ve kodlar, uçak biletinde de bulunur. Bunun yanı sıra özellikle uçuş güvenliğiniz ve kişisel bilgilerinizin güvenliği için PNR kodu ve numarası hakkında dikkatli olmanız ve gizliliğe önem vermeniz gerekmektedir.

THY Geçmiş Bilet Sorgusu Nereden Yapılır?

THY geçmiş bilet sorgulama için mail üzerinden gelen PNR kodlarını muhafaza etmeniz gerekmektedir. Bilet satın alırken mutlaka kişisel bilgilerin ve cep telefonu numarasının doğru olması gerekmektedir. Bu bilgilerin eksik ya da yanlış olması, uçuş bilgilerinin SMS ya da mail üzerinden gönderilememesine yol açacaktır. Bundan dolayı da özellikle internet üzerinden bilet satın aldığınızda, cep telefonu numaranızı doğru girmeniz ve cep telefonunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Uçak bileti alırken, bilet üzerinde yazan PNR kod cep telefonunuza ya da mail adresinize gönderilecektir. Bu PNR numarasının kaybolmaması oldukça önem teşkil eder. PNR kodunun kaybolması gibi durumlarda uçuş detaylarına ulaşılamayacağı gibi online check-in yapma durumlarında çeşitli engeller meydana gelebilir. THY başta olmak üzeri tüm havayolları PNR kodu konusunda güvenlik önlemleri açısından oldukça hassas ve titiz kabul edilmektedir.

THY Geçmiş Bilet Sorgulama Nereden Yapılır?

THY geçmiş bileti sorgulama için Türk Hava Yolları’nın resmi internet sitesinin adresine girerek, kişisel bilgilerinizi ve uçuşlarınızın PNR kodunu girmeniz gerekmektedir. Bu sayede geçmiş biletleriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çok geçmiş yolculuklar için bazı durumlarda bu bilgileri görebilmek havayollarının sitesinden mümkün olmasa da internetten alınan her uçak bileti için mail gönderilmektedir. Geçmiş mailleriniz üzerinden uçuş bilgilerinize ulaşabilirsiniz. PNR kodu ile resmi internet adresleri üzerinden görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz