Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır Toki Evleri Kura Çekimi Ne Zaman Yapılacak

Toki Evleri Kura Çekimi Ne Zaman Yapılacak

2020 yılı içi yapılacak TOKİ kuralarının başvuruları 2019 yılının Aralık ayında başlamıştı. Başlayan başvuru süreci 2020’nin ilk ayında sona erdi. Durum böyle olunca kuraların ne zaman çekileceği merak konusu. TOKİ hakkında soruları olan bireylerin yazımızın devamını okumasını tavsiye ederiz.

TOKİ Aylık Ödemeleri Ne Kadar?

TOKİ, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların avantaj sağlayarak ev sahibi olmasına yardımcı olmaktadır. TOKİ bünyesinde alınabilecek çeşitli daireler bulabilirsiniz. 2+1 ve 3+1 dairelere sahip –olabilirsiniz. Bu daireler arasında metre kare ve ödeme fiyatı değişmektedir. 2+1 daireler 75-85 metre kare arasında değişmektedir. 2+1 dairelerinin aylık ödemeleri 894 TL’dir. 3+1 daireleri düşünüyorsanız 1.022 TL’lik aylık ödemelere katlanmak zorunda kalırsınız. Aylık ödemelerde 240 aylık vadeler söz konusudur. 

İstanbul’da TOKİ Kuraları Ne Zaman? TOKİ Konutları Nerede?

Ülkenin her yerinde gündemde olan TOKİ konutlarının İstanbul’un neresinde yapılacağı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İstanbul’da konutların yapılacağı 3 yer olduğu belirlendi. Yapılacak olan 10 bin konut İstanbul’un Arnavutköy, Tuzla ve Başakşehir ilçelerinde yer alacaktır. 

Yapılacak olan kura çekimleri ilçelere göre değişiklik göstermektedir. Tuzla için yapılacak olan kura çekimleri 16 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Arnavutköy’deki konutlar için yapılacak olan kura çekimi 18 Mart 2020’de gerçekleştirilecek. Başakşehir konutları için gerçekleşecek kura çekimi ise 20 Mart’ta yapılacaktır.

Ankara’da TOKİ Kuralları Ne Zaman? TOKİ Konutları Nerede?

Ülkenin her yerinde olduğu gibi başkentte de TOKİ konutlarına talep oldukça fazla. Yapılan 4 bin konut için talep edenlerin sayısı 19 bine yaklaşmış durumda. Sincan’daki konutların kura çekimi 6 Mart’ta yapıldı. Kalan projelerin kura çekimleri ise mart ayının ikinci haftasında yapılacaktır. 

Diğer Şehirlerdeki TOKİ Kura Çekimleri Ne Zaman?

Ülkenin birçok yerinde vatandaşlar şehrindeki TOKİ kura çekimlerini merak etmektedir. En fazla konut sayısının bulunduğu illerden biri olan Gaziantep için yapılacak kura çekimi 30 Martta gerçekleşecektir. Diyarbakır’da bulunan Yenişehir Projesi’nin kura çekimi ise 2 Nisan’da gerçekleştirilecek. Talebin çok fazla olduğu bir diğer ilimiz ise Antalya. Antalya’da gerçekleşecek kura çekimi 25 Mart tarihinde gerçekleşecek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz