Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir?

Corona virüsün dünya genelinde yaygınlaşması ve son olarak ülkemizde de corona vakalarının görülmesiyle alınan tedbirler daha da arttırıldı. Bu tedbirler arasında ilkokul, orta okul ve liselerin tatil edilmesi yer aldı. 16 Mart’tan itibaren 1 haftalığına tatil edilen okullar, bu bir haftanın sonunda uzaktan eğitim ile eğitim hayatına devam edecek.

Uzaktan eğitimin gündeme gelmesi ile vatandaşlar kafa karışıklığı yaşamaya başladı. Uzaktan eğitim nasıl olur, ne yapılması gerekir gibi birçok sorunun cevabını sizler için araştırdık. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan ebeveyn ve öğrenciler yazımızın devamını okuyabilir. 

Corona virüsü ile mücadele kapsamında atılan adımlardan biri de eğitimin artık uzaktan gerçekleştiriliyor olması. 1 haftalık tatilin sonunda eğitim hayatlarına online ortamlarda devam edecekler. 

Bu amaç için Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından meydana getirilen EBA sitesi kullanılmaktadır. Eğitim Bilişim Ağı anlamına gelen site, öğrencilere bulundukları her ortamdan derslerini takip edebilme imkanı sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler corona virüsünden korunma amacıyla evlerinden derslerine yetişme imkanı bulabilecekler.

Öğrenci Olarak EBA Sistemine Giriş Yapmak

Öğrencilerin sisteme giriş yapması oldukça kolay adımlarla gerçekleşmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra EBA Giriş butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ardından karşınıza çıkacak olan ekrana gerekli bilgileri girmeniz ile giriş işleminizi tamamlamış olursunuz.

EBA Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Şifrenizi unuttuğunuzda birkaç adım ile yeni şifre oluşturma ekranına girebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle EBA sitesine giriş yapmanız. Bu sitede karşılaşacağınız giriş yapma butonuna tıklayabilirsiniz. Açılan ekranda şifremi unuttum kısmını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Şifrenizi yenilemek adına öncelikle TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Sonrasında bir doğrulama yöntemini seçmeniz gerekir. Örneğin e-posta adresinizi seçebilirsiniz. Bu sayede sisteme kayıtlı olan e-posta adresinize bir doğrulama linki gönderilir. Bu noktada link aracılığı ile yeni şifreye sahip olabilirsiniz. 

Eğer doğrulama kodu olarak cep telefonu yöntemini seçtiyseniz yine sisteme kayıtlı olan cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderilecektir. Gönderilecek tek kullanımlık şifreyi sisteme girerek ardından açılacak olan pencereden yeni şifrenizi belirleyerek sisteme tekrar giriş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz