Ana Sayfa Pratik Bilgiler Vakıfbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank müşterileri Cebe Havale yöntemi sayesinde, diledikleri zaman diledikleri yerden ve diledikleri kişiye kolay ve zahmetsizce para transferi yapabilmektedirler. Üstelik alıcının Vakıfbank müşterisi olmasına, Vakıfbank’a ait herhangi bir hesap veya banka kartına sahip olmasına gerek olmadan! Müşterilerin şubeye gitmeden ve herhangi bir banka prosedürü veya evrak işlemi olmadan 7 gün 24 saat gerçekleştirebildikleri bu işlem Vakıfbank müşterileri arasında en yaygın ve popüler işlemler arasında!

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Göndericinin Cebe Havale işlemini yapabilmek için öncelikle İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık kanallarından birine giriş yapması gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra takip edeceği adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Para Gönder ⇒ Cebe Para Gönder adımları sırasıyla seçilir,
 • Gelen ekrana alıcının TC Kimlik numarası, alıcının cep telefonu numarası, gönderilecek tam tutar girildikten sonra işlem onaylanır ve Cebe Havale işlemi tamamlanmış olur.

Gönderici para transferini yaptıktan sonra, alıcıya Vakıfbank tarafından para çekim esnasında kullanılacak olan şifre ücretsiz bir SMS ile iletilir.

Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Alıcının herhangi bir Vakıfbank ATM’sine gittikten sonra, parasını çekmek için izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Ana menüde “Kartsız İşlemler Menüsü”ne girilmelidir,
 • Açılan ekrana kendi TC Kimlik Numarasını ve yine kendi cep telefonu numarasını, ardından göndericinin cep telefonu numarasını tuşlamalıdır,
 • Kendi cep telefonuna banka tarafından gönderilmiş olan SMS’de yer alan şifreyi ve gönderilmiş olan tam tutarı girdikten sonra parasını çekebilmektedir.

Cebe Havale İptal ve Çekilmeyen Para Ne Olur?

Alıcı tarafından söz konusu meblağ 24 saat içerisinde çekilmezse, cebe havale tutarı otomatik olarak göndericinin hesabına iade olmaktadır. Gönderici para transfer esnasında bankaya masraf ödemiş ise, bu masraf göndericiye geri iade olmaz. (Otomatik İptal)

Gönderici Cebe Havale tutarını (eğer alıcı çekmedi ise) Mobil Bankacılık, Çağrı Merkezi veya İnternet Bankacılığı üzerinden iptal edilebilir.

Cebe Havale İşleminin Diğer Özellikleri:

 • Farklı bir sebepten ötürü gönderici göndermiş olduğu Cebe Havale tutarını kendisi iptal etmek isterse ve henüz alıcı parayı çekmedi ise, gönderilen tutar ve tahsil edilen masraf göndericinin hesabına iade olur.
 • Cebe Havale işlemi sadece Türkiye operatörlerine ait GSM numaralarına yapılabilmektedir. Yabancı operatörlere ait numaralara Cebe Havale işlemi yapılamaz.
 • “Cebe Para Gönder” seçeneği ile göndericiler en az 10 TL ve katları olacak şekilde transfer işlemi yapabilmektedirler.

Cebe Havale İşlem Limitleri:

Alıcı ve göndericinin Cebe Havale işleminde bazı limitleri bulunmaktadır:

 • Günlük toplam 500 TL, en çok 2 işlem,
 • Haftalık toplam 1.000 TL, en çok 4 işlem,
 • Günlük toplam 1.500 TL, en çok 6 işlem yapabilmektedirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz