Ana Sayfa Pratik Bilgiler Vakıfbank Kredili Bankomat Özellikleri

Vakıfbank Kredili Bankomat Özellikleri

Vakıfbank müşterileri, bankalarının kendilerine sunmuş olduğu “Kredili Bankomat” ürünü sayesinde, diledikleri zaman hızlı ve kolay kredi kullanma şansına sahipler. Üstelik bu krediyi vadesiz TL hesaplarına bir kez tanımlattırdıktan sonra, yıl içerisinde diledikleri sayıda günlük bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Hesap Özellikleri

Kredili Bankomat ürününün müşterilere sağladığı birçok avantajı bulunmaktadır. Müşteriler gündelik ödemelerini hesaplarında para olmasa bile yapabilir, herhangi bir nakit sıkıntısı yaşamadan ve ödeme düzeni ve dengesi bozulmadan kısa vadeli nakit desteği sağlamış olurlar. Kredili Bankomat ürünün diğer özellikleri:

 • Günlük EFT ve Havale işlemlerini yapabilirler,
 • Kredi kartı, fatura ödemelerini gerçekleştirebilirler,
 • Okul taksiti, kira, SGK Primi, kredi gibi rutin ödemelerini Kredili Bankomat limitinden yapabilirler,
 • ATM’den Kredili Bankomat limiti kadar nakit çekim yapılabilir,
 • Vakıfbank banka kartını kullanarak Kredili Bankomat limiti alışverişlerde kullanılabilir.

Kredili Bankomatın İşleyiş Özellikleri:

 • Müşteri limit oluşturulduktan sonra, bu limite dair ödenmemiş borcu olmadığı sürece istediği zaman iptal edebilme hakkına sahiptir,
 • Müşterinin Kredili Bankomat limitini kullanması konusunda herhangi bir kısıtlama veya sınırlama bulunmamaktadır. Limit dahilinde günlük, haftalık veya aylık olarak istenen sayıda işlem yapılabilmektedir,
 • Kredili Bankomat limiti kullanıldığı gün sayısı üzerinden faiz hesaplaması yapılmaktadır. Müşteri Kredili Bankomat limiti oluşturulduğunda ve o limiti hiç kullanmadığı durumlarda bankaya herhangi bir ücret veya masraf ödemez.
 • Hesaba para girişi olduğunda, Kredili Bankomat tutarı kendisini otomatik olarak tahsil eder.
 • Müşteri Kredili Bankomat limitini gün içinde kullanıp, yine aynı gece hesabı artı bakiyede kapatmış olsa bile, 1 günlük faiz ödemesi hesabından tahsil edilecektir.
 • Yasa gereği Kredili Bankomat limiti, yılın sadece 1 gecesi artı bakiyede kapatılması gerekmektedir. 1 günün sonunda tekrar istendiği gibi kullanılabilecektir.
 • Müşterinin Kredili Bankomat limitini sürekli kullanabilmesi için, faiz ödemelerini düzenli olarak yapmalı ve yılın 1 günü hesabını artı bakiyede kapatmalıdır.

Nasıl Açılır Kapanır Başvuru ve Şartlar

Kredili Bankomat kullanmak isteyen müşteriler başvurularını, Mobil Bankacılıktan, SMS yoluyla, ATM’lerden, internet bankacılığından yapabilirler. Başvuru sırasında müşterinin kimliği ile fotokopisi ve gelir belgesini yanında bulundurması yeterlidir.

İnternet Bankacılığından giriş yaptıktan sonra ⇒ Başvurular ⇒ Kredili Bankomat Başvurusu adımları sırasıyla takip edilmelidir.

Mobil Bankacılıktan giriş yaptıktan sonra ⇒ Başvurular ⇒ Kredili Bankomat Başvurusu adımları sırasıyla takip edilmelidir.

SMS ile başvurmak için, mesaj bölümüne KMH , TC Kimlik No , Talep Edilen KMH Limiti yazıldıktan sonra 57242’e gönderilmelidir.

ATM Kanalı ile başvurmak için, Ana Menüden ⇒ Diğer İşlemler ⇒ Başvuru ⇒ Kredili Bankomat (KMH) Talebi adımları sırasıyla seçilmelidir.

Faiz Hesaplama ve Maliyet

Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu Kredili Bankomat ürününü faiz oranı %2,02 (faiz oranı banka tarafından değiştirilebilir, piyasa koşullarına göre güncellenebilir. En güncel faiz oranı için banka ile teyit edilmesi gerekmektedir) olarak belirlenmiştir.

Aşağıdaki oranlara vergiler dahil değildir.

Masraf Adı Asgari Tutar Asgari Oran Azami Tutar Azami Oran
KREDİLİ BANKOMAT FAİZ ORANI 0.00 2.02% 0.00 2.02%
GECİKME FAİZ ORANI 0.00 2.52% 0.00 2.52%
İHBARNAME ÜCRETİ 6.00TL 0.00 6.00TL 0.00
AKSAMA MEKTUBU ÜCRETİ 2.85TL 0.00 2.85TL 0.00

 

Taksitli Kredili Bankomat

Vakıfbank müşterileri kredili bankomat limitlerini diledikleri zaman 12 eşit taksite bölerek kullanabilirler. Ayrıca Kredili Bankomat limiti kullanılarak yapılan alışverişler veya ATM’den yapılacak nakit çekimlerin geri ödemeleri de 12 taksite bölünerek yapılabilir. Taksitli Kredili Bankomat limitinin kullanımı da herhangi bir komisyon, ücret veya masrafa tabi değildir.

Müşteriler Taksitli Kredili Bankomat kullanımlarını Mobil Şubeden, internet bankacılığından, çağrı merkezinden, ATM’den, POS’dan veya şubelerden yapabilirler. Kullanım sırasında cep telefonlarına gelecek olan SMS’i yanıtladıktan sonra anında Taksitli Kredili Bankomat limitlerini kullanmaya başlayabilirler.

Müşteriler Taksitli Kredili Bankomat limitleri ile tek çekimlik bir işlem yapmış olsalar bile, alışveriş sonrasında cep telefonlarına gelecek bildirime tıklayarak ya da SMS ile iletilen teklifi yanıtlayarak, harcamalarını bankanın uygun gördüğü taksit sayısına bölebilirler.

Müşteriler Taksitli Kredili Bankomat limitini artırmak istediklerinde başvurularını internet bankacılığından, mobil bankacılıktan veya SMS ile yapabilirler. Mesaj kısmına “KMH , TC Kimlik Numarası , Talep Edilen Yeni Limit” yazıldıktan sonra 5724’e kısa mesaj gönderilebilir.

Alışverişlerden sonra Taksitli Kredili Bankomat taksitlerinin ödenme günü her ayın 15’inde olacaktır. Vadesi gelen ödeme müşterilerin vadesiz TL hesapları müsait ise oradan tahsil edilecektir. Hesap bakiyesinin müsait olmaması durumunda ise, havuz hesaptan, her iki hesapta da müsaitlik bulunmaması durumunda ise Taksitli Kredili Bankomat limitinden tahsil edilir.

Taksitli Kredili Bankomat ürününün faiz ve maliyet bilgisi aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

Masraf Adı Asgari Oran Azami Oran Açıklama
TAKSİTLİ KMH FAİZ ORANI 02-12 AY VADE 2.02% 2.02% KKDF VE BSMV HARİÇTİR.
EFEKTİF YILLIK FAİZ ORANI 33% 33% 2.000 TL KREDİ VE 12 AY VADE ÜZERİNDEN HESAPLANMIŞTIR.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz