Ana Sayfa Pratik Bilgiler Yazlık Nedir?

Yazlık Nedir?

Yazlık genellikle çok önceden ev sahibi olmuş insanların tercih ettikleri ikinci bir evdir. Yazlık denmesinin sebebi, yazlık evler genellikle tatil bölgelerinde bulunur ve yaz tatilini değerlendirmek için kullanılır.

Bu anlamda en çok tercih edilen yazlık bölge Ege bölgesidir. Güzel plajlarının olmasının yanı sıra düzenli bir tatil imkanı sunmasıyla da birlikte vatandaşlar tarafından oldukça tercih edilir.

İstanbul ya da çevresinde yaşayıp uzun süre tatile çıkma imkanı olmayan vatandaşlar ise Marmara bölgesinin çeşitli illerinde yazlık almayı tercih ederler. Böylelikle buldukları her fırsatta tatile çıkma imkanı yakalarlar. 

Yazlığın Avantajları Nelerdir?

  • Yazlık sahibi olan insanlar daha kaliteli ve sağlıklı geçirirler. Kendi evlerinde olmalarının konforunu yaşama imkanı bulurlar.
  • Ayrıca yazlık bir gayrimenkul olduğundan zamanla kar etmeniz de mümkün olabilir.
  • Yazlık düzenli olarak ziyaret edeceğiniz bir bölgenin olmasını sağlar. Böylelikle daha kaliteli bir zaman geçirebilirsiniz.
  • Yaz tatili planlarınız eskisi kadar maliyetli olmayacaktır. Otellere ve diğer şeylere harcadığınız paraya son verebilirsiniz.

En Ucuz Yazlık Hangi Şehirden Alınır?

Yazlık bir lüks ihtiyaç olarak görüldüğünden ve bulundukları bölgenin popülerliğinden dolayı genellikle oldukça yüksek fiyatlara sahiptir. Bu durum da vatandaşların gözünü korkutmakla kalmayıp aynı zamanda yazlık hayalinden vazgeçirmeye yetmektedir.

Daire fiyatları diğer mekanlar gibi pahalı olmayan ama yine de tatilinizin güzel geçmesini sağlayacak yerleri sizler için derledik. Yazlık almayı planlıyorsanız ve nereden alacağınıza karar veremiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. 

  • Çınarcık, Yalova

Özellikle yoğun iş hayatına sahip olup tatile fazla vakit ayıramayan İstanbulluların oldukça tercih ettiği yerlerden birisi Çınarcık’tır. Marmara denizine olan kıyısı ile tatilinizi güneş ve deniz arasında geçirme imkanı bulabilirsiniz. Üstelik dağ manzarası ile de huzur bulmanıza yardımcı olacak Çınarcık, diğer ilçeler ile kıyaslandığında oldukça ucuz fiyatlar ile dikkat çekmektedir. 

  • Dikili, İzmir

İzmir’in çıkış noktası olan Dikili, hem ucuz hem de İzmir’de yazlık arayışında olan vatandaşlara ilaç gibi geliyor. İzmir’in pahalı fiyatlarına bakıldığında Dikili bütçenize uygun birçok yazlık imkanı sunmaktadır. 

  • Didim, Aydın

Ege bölgesinin turizm kaynaklarından biri olan Didim eski popüler zamanlarını geride bırakmaktadır. Güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş olan Didim, tatilinizi neşelendirmeye yetecektir. Çevre ilçelere göre ucuz yazlık bulma imkanı da oldukça kolaydır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz