Ana Sayfa Girişimci Yemeksepeti Vale Hizmetini Geliştiriyor!

Yemeksepeti Vale Hizmetini Geliştiriyor!

Yemeksepeti son zamanlarda pazara vale hizmeti ile yeni bir özellik getirmiş ve oldukça ilgi çekmişti. Şu an için sadece belirli şehirlerde hizmet veren vale hizmeti 1000 restorana ulaşmış durumda. Ankara, İstanbul ve İzmir’de faaliyet gösteren hizmet için yemeksepeti yoğun bir geliştirme dönemi sürdürmeye devam ediyor.

Yemeksepeti daha öncelerde sadece siparişlerle restoranlar arasında bir bağ olurken kurduğu bu sistemle lojistik anlamda da hizmet vermeye başladı. Paket servisi hizmeti sunmayan veya sunamayan restoranlar yemeksepeti aracılığıyla bu hizmetleri edinebiliyor. Bu hizmetten yararlanan restoranların ise cirolarına aylık %30 gibi rakamlarda gelir sağlanıyor. Bu rakam oldukça ciddi bir rakam olup yemeksepeti vale hizmetinin bu nedenle gelecek yıllarda geleceği nokta tüketicileri ve girişimcileri heyecanlandırıyor.

Bu hizmetten sadece kuryeleri olmayan restoranlar değil kurye sorunu yaşayan restoranlarda yararlanabiliyor. Hizmet sipariş usulü hesaplandığı için birçok restoran bu hizmetten yararlanmak için görüşmeler yapıyor.

Restoranlarda Kurye Devri Tamamen Değişebilir

Yemeksepeti ile beraber Türkiye’de şu an restoranlara kurye hizmeti vermeye başlayan birçok girişim oluştu. Bu girişimler restoranlarla anlaşma sağlayarak o bölgelere düzenli kurye hizmeti veriyor. Restoranlar için oldukça karlı olan bu sistem işletmelerin de kuryelere daha çok hak ve daha sistemli bir çalışma ortamı sunmasını sağlıyor. Bu nedenle gelecek dönemlerde Türkiye’de ve dünyada kurye sistemi tamamen değişebilir.

3. Nesil kahvecilerden butik pastacılara kadar yoğun bir restoran ağını kurye hizmeti için ve internetten sipariş için hazırlayan bu sistem dünya devleri tarafından da ilgi görüyor. Büyük kahve ve pastane zincirleri normalde kurye hizmeti sunmamasına rağmen bu hizmet ile paket servis hizmetine başlamış oldu.

Starbucks’daYemeksepeti Vale Hizmetini Kullanacak

Starbucks günümüzde Türkiye’de ve dünyada en büyük kahve zincirlerinden biri olarak hizmet veriyor. Türkiye’de özellikle son yıllarda sunduğu ortam ve kahve çeşitleri nedeniyle oldukça sayıları artan Starbucks kahve işletmeleri, yemeksepeti vale hizmetini kullanmaya başlamak için süreci başlattı.

İlk olarak Türkiye’de İstanbul Etiler ve Nişantaşı bölgesinde vale hizmetinden faydalanmaya başlayan kahve zinciri hızlı bir şekilde bu hizmeti tüm Türkiye’de hizmet veren şubeleri için uygulayacak. İlk deneme uygulamalarında oldukça başarılı olan işletme Starbucks vale hizmeti ile pazarda payını oldukça arttırmaya devam edecek. Rakiplerinden şu an için böyle bir adım gelmediğini düşünürsek Starbucks’ın Türkiye’de kahve konusunda politika belirleyici bir işletme olduğunu söylemek gerekiyor. Türkiye’de bulunan diğer kahve zincirlerinden çok daha hızlı hareket eden restoran mobil uygulamaları ilk kullanan kahve zinciri olmuştu.

Kullanıcıların telefonlarına yüklediği bakiyelerle kahve almasını sağlayan ve uygulama üzerinden detaylı bir kahve hizmeti sunan Starbucks verdiği hediyelerle uygulamayı kullanan sayısını çok ciddi rakamlara yükseltmişti. Türkiye’de bulunduğu sektörde kitleleri bu kadar etrafında toplayan bir rakibi şu an için bulunmayan Starbucks butik olarak açılan kahve zincirleri dışında büyük rekabet sorunları yaşamayacak gibi duruyor şu an için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz