Ana Sayfa Finans Yılbaşında (1 Ocak) Bankalar ve Resmi Kurumlar Kapalı mı? 

Yılbaşında (1 Ocak) Bankalar ve Resmi Kurumlar Kapalı mı? 

Gregory takvimini kullanan tüm devletler 1 Ocak tarihini yeni yılın başlangıcı olarak kabul ederler. 31 Aralığı 1 Ocağa bağlayan geceye ise yılbaşı denir. Dünyanın her yerinde yılbaşı geceleri sabahlara kadar çoşkulu bir şekilde kutlanır. İnsanların yılbaşı gecesi sabaha kadar kutlamalara devam etmeleri nedeniyle resmi kurumların bankaların yılbaşı günlerinde kapalı olması söz konusu oluyor.

Bu sene yılbaşının 1 Ocak 2019 günü salıya denk gelmesi nedeniyle yine resmi kurumlar ile bankaların yılbaşında kapalı olması gündeme geldi. Devlet tarafından resmi bir açıklama yapılmış olmasa da yılbaşında tüm devlet kurumlarının kapalı olması bekleniyor. Devlet kurum ve daireleri dışında bankaların, eczanelerin, kargo firmalarının, okulların yılbaşında kapalı olup olmadığını sizin için tek tek inceledik.

Yılbaşında Bankalar Kapalı Mı?

Özel ve Kamu tüm bankalar 31 Aralık 2018 Pazartesi günü tam gün çalışma yapacaklar ancak 2019 yılının ilk günü yılbaşında tüm bankalar kapalı olacaktır.

Hastaneler Yılbaşında Kapalı Mı?

Hastaneler yılbaşı gecesinde sabaha kadar hizmet verecek olup yılbaşı günü de hastanelerin acil servisi dışında hizmet verilmeyecektir. Hastanenin acil personelleri dışındaki çalışanları yılbaşında tatil yapacaklar.

Eczaneler Yılbaşında Kapalı Mı?

Eczaneler kural olarak resmi tatil günlerinde kapalı olmaktadır. Ancak acil ihtiyaçların karşılanması için her şehir, her bölgede nöbetçi eczane uygulaması vardır. Bu kapsamda yılbaşı gününde de acil ilaç ihtiyaçları için şehirlerin belirli bölgesinde nöbetçi eczaneler açık olacaktır.

Alışveriş Merkezleri Yılbaşında Kapalı Mı?

Yılbaşında tatil yapan resmi daire ve kurumlar göz önünde bulundurulduğunda, halkın büyük kısmı yılbaşını evinde geçirecek olup ev alışverişleri için alışveriş merkezlerine akın edebilirler. Bu potansiyeli değerlendirmek isteyen alışveriş merkezleri, yılbaşı günü öğlen 12’den sonra hizmete girecektir.

PTT Yılbaşında Kapalı Olacak Mı?

Devlet kurumları arasında yer alan Posta Teşkilatı, henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da resmi kurumların tatil yapması halinde yılbaşı günü kapalı olacaktır. PTT dışında diğer kargo firmaları da yılbaşında tatil yapacak olup hizmet vermeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz